WIECZORY

W ramach Letniej Kawiarni Republiki Słonecznej zapraszam na „Wieczory z Psychologią”.

Co to za spotkanie?

„Wieczory z Psychologią” to otwarte spotkania dla wszystkich ciekawych tego, jak psychologia może ułatwić i wzbogacić nasze codzienne życie. Będziecie mogli posłuchać, jakie są proste sposoby na radzenie sobie z codziennymi problemami, pośpiechem, stresem, kontaktem z innymi i relacjami z bliskimi. Porozmawiamy też o tym, jak psychologia może pomóc nam „ogarnąć się” na co dzień, zadbać o siebie, lepiej się odnaleźć i lepiej wykorzystać swój czas i energię. Będzie to też okazja, aby spotkać się z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach, a także porozmawiać z praktykującym psychologiem-coachem, dowiedzieć się, jak wygląda taka praca, w czym i kiedy taka osoba może nam pomóc.

Gdzie się widzimy?

W pełni wykorzystamy urok letnich wieczorów, spotykając się w pięknym ogrodzie, pełnym spokoju i zieleni. Mamy do wykorzystania także przytulne, stylowe wnętrze odnowionej willi na Grunwaldzie, w Republice Słonecznej. Wieczory z Psychologią będą odbywać się w otwartej, swobodnej, życzliwej i przyjaznej atmosferze :), a dla każdego uczestnika zapewniamy drobny poczęstunek.

Terminy i tematy spotkań: 
7 lipca, czwartek, początek godz. 18:00 / „Psychologia niejedno ma imię” – czym różni się psycholog od terapeuty, a terapeuta od coacha? Kiedy, z czym i do kogo warto się udać po wsparcie lub konsultację, na co zwrócić uwagę? Jak i w czym konkretnie coaching pomaga ludziom, i dlaczego coachem nie jest osoba występująca przed publicznością na scenie? (czyli prawdy i mity o rozwoju osobistym i profesjonalnych usługach pomagania – jak nie dać się nabrać!); jak wygląda sesja coachingowa i najważniejsze narzędzia coacha? (prezentacja i możliwość wypróbowania narzędzi: koła życia, tabeli wartości, macierzy kartezjańskiej, losowanie kart coachingowych); jakie książki, jakie warsztaty, jakie zajęcia? – czyli jak nie zagubić się w gąszczu rozwoju osobistego i pracy nad sobą (wskazówki i porady, pytania i odpowiedzi).

28 lipca, czwartek, początek godz. 18:00 /„Sekrety relacji” – jak psychologia pomaga ludziom wzajemnie siebie rozumieć? Co najczęściej ludziom przeszkadza we wzajemnych kontaktach i budowaniu bliskich, satysfakcjonujących relacji (w pracy i w domu), a co pomaga? Jak można lepiej zrozumieć, o co chodzi innej osobie i zadbać o to, aby być lepiej rozumianym? Jak lepiej rozgryźć dziecko, żonę, męża, szafa czy współpracownika – czyli jak różnią się poszczególne ludzkie typy i energie, co z tego wynika oraz parę tajemnic pozytywnego wpływu na innych (wskazówki i porady, pytania i odpowiedzi).

25 sierpnia, czwartek, początek godz. 18:00 / „Tajniki skuteczności” – co psychologia wie o ludzkiej motywacji i efektywności? Ból „alemisięniechciejstwa” i prokrastynacji, czyli „jak się lepiej ogarnąć?”, proste narzędzia układania planu dnia i większej efektywności w realizowaniu listy codziennych zadań – jak nie utonąć w nadmiarze wszystkiego i nie dać się zajechać pędzącej rzeczywistości, zapewniając sobie choć odrobinę spokoju i życiowej przyjemności na co dzień… (wskazówki i porady, pytania i odpowiedzi).

Jak się zapisać?

Więcej informacji na temat programu, atrakcji i zapisów;) – na facebookowej stronie eventu.

A filmowa zajawka o tym, co się będzie działo…. do obejrzenia na YouTube.

Zapraszam gorąco! 

IMG_1427 (2)IMG_1432 (2)

IMG_1453-2 (3)

 IMG_1466 (4)DSC00724 (3)

DSC00746 (2)DSC00738 (3)

DSC00725 (5)