W ostatni weekend sierpnia na terenie Targów Poznańskich odbywał się POLCON 2011 – największa fantastyczna impreza w Polsce. W stolicy Wielkopolski gościli pasjonaci książek, komiksów, filmów, gier o szerokiej tematyce związanej z fantasy i science-fiction. POLCON jest cykliczną imprezą o charakterze ogólnopolskim, co roku przyciągającą bogatym programem fanów fantastyki z całego kraju. Tegoroczna impreza gościła ponad 2600 uczestników i wielu uznanych gości (m. in. pisarzy, dziennikarzy, wydawców i publicystów). Głównym organizatorem konwentu był poznański Klub Fantastyki „Druga Era”.

Miałam okazję współtworzyć program POLCONU i w bloku naukowym prowadziłam dwie prelekcje:  o profilowaniu kryminalnym („Spojrzeć złu w oczy – parę słów o kryminalnych portretach psychologicznych”) oraz o naukowych podstawach szczęścia („Łap szczęście za ogon i duś jak cytrynę – wykład dla ponurych z natury”). Z przyjemnością przygotowałam 2-godzinne prezentacje, związane z moimi zainteresowaniami z dość skrajnych obszarów psychologii: psychologii sądowej oraz psychologii pozytywnej. Obie prelekcje zgromadziły spore grono zainteresowanych, którzy – mam nadzieję – spędzili czas zarówno przyjemnie, jak i pożytecznie, do czego dołożyłam wszelkich starań:)

Tutaj fragment relacji z bloga http://meanwhile-on-vulcan.blogspot.com/2011/09/rozbudowana-metafora-gorsetu.html:

„Mnie Dro kupiła już profesjonalnym wstępem, gdzie przedstawiła się oraz wyjaśniła, o czym dokładnie będzie mówiła

[…] Prelekcja była bardzo profesjonalnie przygotowana, a słowa Beaty uzupełniane były przez slajdy, przerywane przez filmy, by widownia się nie znudziła. Również timing był bez zarzutu. Ogólnie rzecz biorąc była to najlepsza prelekcja, na jaka trafiłam na tym Polconie – jeśli nie najlepsza w całym moim życiu – a nawet nie bardzo byłam zainteresowana tematem. […] W całej tej kwestii jest tylko jeden pewnik – na prelekcje Beaty „Dro” Dranikowskiej jeszcze w przyszłości trafię. […]”

Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie, aktywny udział w spotkaniach i miłe słowa uznania. Do zobaczenia na kolejnym konwencie, a do tego czasu… zachęcam do śledzenia mojej aktywności w zakresie przygotowywanych szkoleń i warsztatów!

spojrzeć złu w oczySlajd1